# #
Şenevler Mah. 6129. Sokak 2-C Karaköprü / ŞANLIURFA 444 63 50 hastahaklari@metrolife.com.tr EN

Mikrocerrahi ile bel fıtığı ameliyatının avantajları nelerdir?

Hayatın genel akışının önündeki en büyük engellerden biri de bel fıtığı rahatsızlığı. Mikrocerrahi operasyonlarla tedavi edilen bel fıtığı, şimdilerde gelişen teknikler sayesinde riski neredeyse sıfır hale geldi. Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Gök mikrocerrahi ile bel fıtığı ameliyatının avantajları hakkında son derece yararlı bilgiler sundu.

Bel fıtığı, günlük aktiviteleri kısıtlayan ve ağrı yapan ciddi bir rahatsızlıktır. Bel fıtığı nedeniyle sıkışmış ve ezilmiş sinir kökü üzerinde oluşan ödem bel ve bacak bölgesinde ağrı ya da his kayıplarına neden oluyor.

Bel fıtığı hastalığının önemli bir bölümü mikrocerrahi operasyonlarla tedavi edilir. Bel fıtığı operasyonlarında kullanılmak üzere birkaç farklı teknik var. Gelişen teknikler sayesinde ise bel fıtığı cerrahi operasyonları daha rahat ve risksiz operasyonlar haline geldi.

MİKROCERRAHİ İLE BEL FITIĞI AMELİYATI
Gelişen yeni teknikler sayesinde artık klasik bel fıtığı ameliyatlarına çok az ihtiyaç duyuluyor. Mikrocerrahi yöntemleri sayesinde sayesinde herhangi bir yara izi olmadan ve büyük kesiler açılmadan bel fıtığı ameliyatı gerçekleşiyor. Sadece 1,5 ya da 2 cm aralığında küçük bir kesiyle mikrocerrahi ile bel fıtığı operasyonları gerçekleşiyor.

# #